Daha fazla devlet yardımı isteyen Körfez Umman Havası, 2024 başabaşını hedefliyor

Ceo’su, Umman Air’in hükümetten ek mali yardım istediğini ve 2024’te bile kırılma hedefiyle salgından kurtuldukça daha fazla borç toplayacağını söyledi.

Abdülaziz El Raisi Reuters’e verdiği demeçte, devlete ait Körfez taşıyıcısının pandemi sırasında devlet yardımı aldığını, ancak gelecek yılki işletme maliyetlerini karşılamaya yardımcı olmak için daha fazla devlet desteğine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Fazla destek daha fazla, ya da ne kadar havayolu gerekli şimdiye kadar alınmış nasıl ifşa etmedi.

2018’de CEO olarak görev yaptıktan sonra CEO olarak görev yapan Al Raisi, havayolunun oteller gibi çekirdek olmayan havacılık varlıklarına karşı borcunu artırdığını ve işletme maliyetlerini karşılamak için daha fazla artırmayı planladığını söyledi.

Zarar eden havayolu şirketi hala devlet yardımı alırken, desteğin geçmiş yıllara göre daha düşük seviyelerde olduğunu söyledi.

Petrol zengini bölgedeki mali açıdan en zayıf ülkeler arasında yer alan Umman, geçtiğimiz yıl devlet açıklarını ve balon borcunu içerdiği için tasarruf tedbirleri uygulamaya koydu.

Al Raisi, havayolu şirketinin salgın sırasında 5.800 personelinin% 15 ila% 20’sini işten çıkardığını, ancak işgücünün yolcu talebine yanıt olarak operasyonlar arttıkça genişletileceğini söyledi.

Umman Air’in şu anda filosunun yaklaşık% 40’ını işlettiğini ve bunun ilk çeyrekte% 60 ila% 70’e çıkacağını söyledi.

Web sitesine göre 40 jetlik geniş ve dar gövdeli bir filoya sahip olan havayolu, 2023 yılına kadar yılda 9,5 milyonluk salgın öncesi yolcu trafiğine dönmeyi bekliyor ve bu zamana kadar 52 destinasyon ağını yeniden inşa etmeyi de bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.