Genç girişimciler yıkıcı yenilikleri ön plana çıkarıyor

” Yıkıcı Girişimler Paneli” ne Lıc katıldı. Startup, Neuspot’tan Tania Núñez; Microendo’dan Cristóbal Fonseca; Neural Works’ten Néstor Alderete; ve Skye Group’tan Gustavo García; şirketlerini ve iş fikirlerini bulmak için üstesinden gelmeleri gereken zorluklardan bahseden, onları ayakta tutmak ve bunların arasında “ilk vuruşu” vermek için öne geçmek.

İlk vuruş, girişimci yolculuklarına başlamak için yıkıcı olmaları ve korkularıyla yüzleşmeleri gerektiğiydi.

Yıkıcı inovasyonun, halihazırda var olan ürünler, kavramlar veya hizmetler hakkında yeni veya farklı fikirlerle yerleşik parametreleri kıran, onları giderek daha zorlu bir pazara daha cazip hale getirmek için yeni bir değer, işlev veya geliştirme yöntemi ekleyerek ve böylece tamamen yeni bir pazar segmenti yaratan bir yenilik olduğunu söylediler.

Katılımcılar, en büyük zorluklardan birinin, her girişimcinin işine veya fikrine adaması gereken zaman ve aile, arkadaşlar ve boş zamanlarıyla yaşamak gibi bazı konforların feda edilmesi olduğunu belirttiler.

Yollarındaki öğretmenlerden veya müttefiklerden birinin hata yapmak olduğunu, çünkü öğrenmeye ve devam etmeye yardımcı olduğunu eklediler.

Etkinlikte katılımcıları girişimciliği denemeye davet ettiler ve Uag’nin İş İnkübatörü ve İnovasyon Departmanı gibi girişimcilik programları aracılığıyla yüzlerce girişimcilik projesini desteklediğini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.