Hindistan’ın Geleceği, Amazon anlaşmasına karşı davayı desteklemek için yeni belgeler açıkladı

Hindistan’ın Gelecekteki Perakendeciliğindeki bağımsız direktörler, ülkenin antitröst gözlemcisine karşı davalarını desteklemeyi amaçlayan bir mektupta yeni belgeler açıkladılar Amazon.com A.Ş. (AMZN.O) iki şirket arasındaki 2019 anlaşmasını iptal etmeye çalıştıkları için.

Pazar günü 160 sayfalık bir borsa başvurusu, yöneticilerin bir grup birimi, Gelecekteki Kuponlar ve Amazon arasındaki 2019 anlaşmasıyla ilgili kayıtları gözden geçirdiğini ve ABD şirketinin Hindistan Rekabet Komisyonu’ndan (CCI) önce yaptığı açıklamaların, anlaşmanın onaylanmasını istediğinde Amazon’un o zamanki kendi iç iletişimiyle çeliştiğini savundu.

Amazon ve CCI, Pazar günü yapılan açıklamayla ilgili yorum talebine yanıt vermedi.

Amazon’un Gelecekteki Kuponlara 200 milyon dolar yatırım yapma anlaşması etrafında yoğunlaşan iki şirketin yasal anlaşmazlığı, önümüzdeki yıllarda Hindistan’ın perakende pazarındaki baskın oyuncuyu belirleyebilecek yüksek bahisli bir savaş haline geldi.

Amazon, Future’ın Reliance’a rakip olmak için perakende varlıklarını satma girişimini engellemek için bağlantıyı başarıyla kullandı (RELİ.NS), Hintli şirketin işini ayakta tutmaya yardımcı olmak için bankacılık yaptığı 3.4 milyar dolar karşılığında.

Pazar günkü dosyalamaya göre, Geleceğin yöneticileri Kasım ayında Ccı’ye söyledi. 10. Amazon’un niyetlerinin, onay ararken belirttiği gibi “benzersiz iş modeli ve güçlü büyüme potansiyeli” nedeniyle Gelecekteki Kuponlara yatırım yapmamak olduğunu belirten mektup.

Daha ziyade, bir Amazon Hindistan yöneticisinden diğer üst düzey Amazon yöneticilerine “Future Retail Limited Investment” başlıklı dahili bir e-posta, ABD firmasının Hint yasaları kısıtlamaları nedeniyle Gelecekteki Perakendeye yatırım yapmak için “‘ikiz varlık yatırımı’ yapısını kullandığını” söyledi.

Future’un bağımsız direktörlerinden gelen mektupta, “CCI, Amazon’un yatırımı için verilen onayı iptal etmek zorunda” dedi.

Dosyalamaları, artan bir hukuk savaşındaki en son salvo.

Temmuz ayında Reuters, yalnızca CCI’NIN Gelecekten gelen bir şikayeti gözden geçirdiğini ve ardından Amazon’u 2019 anlaşma onayını ararken gerçekleri gizlemekle suçladığını bildirdi. bekçi köpeği, Amazon’un çeşitli forumlarda yaptığı yasal açıklamaları karşılaştırdıktan sonra.

Şirket, o sırada Reuters’e, bekçi köpeğinin endişelerini ele aldığından emin olduğunu söyledi.

Reuters’in geçen hafta bildirdiğine göre, Hindistan’ın mali suçlarla mücadele ajansı, ülkenin en büyük ikinci perakendecisi olan Future’a, yabancı yatırım yasalarının olası ihlaline ilişkin soruşturmanın bir parçası olarak 2019 Amazon anlaşmasıyla ilgili belgeleri sunmasını emretti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.