Marvel Studios, yeni şovu “Hawkeye” ile şenleniyor.

İsveçli süper grup ABBA, Cuma günü İNGİLTERE müzik listelerine muzaffer bir dönüş yaptı ve 40 yıldaki ilk albümleri “Voyage” ile doğrudan 1 numaraya yükseldi.

İngiltere’nin Resmi Grafik Şirketi, ilk haftasında 204.000 grafik satışıyla rekorun şu ana kadar yılın en çok satan albümü olduğunu söyledi.

Son on yılda 200.000 satış rakamını yalnızca üç başka müzik eylemi geçti: “25” ile Adele, “Divide” ile Ed Sheeran ve One Direction’ın “Midnight Memories”.

“Hayranlarımızın yeni albümümüzü yapmaktan zevk aldığımız kadar keyif aldıkları için çok mutluyuz!”Dedi ABBA yaptığı açıklamada. “Kesinlikle listelerinde üst kısmında yine bir albümü var ayı bitirdik!”

Eleştirmenlerden karışık eleştiriler alan “Voyage”, grubun 1981’deki “The Visitors” albümünden bu yana ilk albümüdür. Abba’nın İngiltere’deki 10. 1 numaralı albümü.

The Official Charts Company, “Bu aynı zamanda Abba’nın 58. haftasını Resmi Albümler Listesinde İngiltere’nin 1 numarası olarak işaret ediyor – tarihteki diğer iki eylem, The Beatles ve Elvis’in zirvesinde daha fazla hafta geçirdi” dedi.

“Voyage” ın toplamının vinil üzerinde 29.900 adet olmak üzere% 90 fiziksel kopyadan oluştuğunu ve “yüzyılın en çok satan vinil sürümü” olduğunu ekledi.

Yaz aylarında Abba’nın greatest hits derleme albümü “Gold”, İNGİLTERE albüm listesindeki 1.000. haftasını geride bıraktı.

1972’de kurulan ABBA, “Waterloo” ve “Dancing Queen” gibi hitlerle dünyanın dört bir yanındaki hayran lejyonlarını kazandı ve tahmini 385 milyon rekor sattı.

1980’lerin başında ayrıldılar ve yıllarca sahnede yeniden bir araya gelecekleri söylentileriyle döndüler.

Geçen hafta Reuters ile yaptığı röportajda üye Bjorn Ulvaeus, “Voyage” ın tüm zamanların en çok satan gruplarından birinin son yeni girişimi olabileceğini söyledi.

Ancak diğer üye Anni-Frid Lyngstad Perşembe günü BBC Radio 2 ile yaptığı röportajda kapıyı açık bıraktı ve şöyle dedi: “Asla söylememeyi asla söylememeyi öğrendim… asla bilemezsin. O yüzden fazla emin olma.”

Marie-Louise Gumuchian tarafından raporlama; Jonathan Oatis tarafından düzenleme
Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Reuters’den daha fazlası
Bültenimize kaydolun
Gelen kutunuza gönderilen en son özel Reuters kapsamını almak için günlük küratörlüğünde bültenimize abone olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.