Pandemiden sonra veri merkezleri nelere ihtiyaç duyar?

Salgını sırasında, birçok şirket kendi e-ticaret faaliyetleri, finansal işlemler, uzaktan çalışma, online eğitim, ve/veya otomasyon süreçlerini artırmak için, onların operasyonları ile enerji çözümleri ve Bağlantı Miguel Monterrosas, Teknik Direktör, Tripp Lite, üretici, garanti devam edebilmek için bulut veri işleme-kendi tesislerinde göç etmek zorunda kalmışlardır.

Aslında, KOBİ’ler ve Mikro işletmeler, Covıd-19’un INEGI tarafından yayınlanan şirketler üzerindeki etkisine ilişkin üçüncü ankete göre, Ağustos 2020’den bu yılın Şubat ayına kadar elektronik ticaret yoluyla satışlarını sırasıyla% 7,3 ve% 6,3 artırdı.

Bulut uygulamaları aracılığıyla şirketler arasındaki sanal toplantılar, Nisan-Ağustos 2020 arasında ulusal düzeyde% 12,8 artarak bu yılın şubat ayında 0,6 puanlık bir düşüş gösterdi.

Bu senaryoyu kabul uygulamaları ve bulut hizmetleri, ancak veri işleme bağlantısı ve hızı, Monterrosas açıkladı artırmak için kenar bilgisayar dağıtmak için ağ anahtarlar, sunucular, işleme ve yerel depolama, güvenlik kameraları ve erişim denetimleri; ve/veya Mikro Veri Merkezleri yüklemek için her iki oda gerektirir gibi şirketler şemalar, melez bir çalışma, açmıştır.

Şirketlerin veri merkezlerinin veya BT odalarının ihtiyaçları değişti ve bugün operasyonlarının sürekliliğini sağlamak için elektrik enerjisinin korunmasını ve yedeklenmesini en üst düzeye çıkarmayı gerektiriyor ve bu nedenle Tripp Lite uzmanları daha az yer kaplayan daha güçlü ve daha kompakt üç fazlı UPS sistemleri tasarladılar.

Bugün, tüm enerjinizi kesinlikle kullanabilen ve BT ekipmanlarının ürettiği elektrik ve soğutma maliyetlerini azaltabilen power factor one ile daha verimli UPS gereklidir.

Monterrosas, “S3M üç fazlı ups’lerimiz, tek bir rafa monte edilen cihazlardan, veri merkezlerine veya daha büyük uygulamalara karşı koruma sağlamak için 10 ila 100 kVA kapasiteler sunuyor, çünkü paralel olarak 6’ya kadar bağlanabiliyor ve hatta her 2 UPS için yalnızca bir pil bankası kullanabiliyorlar. yedeklilik oluşturmak için, konuşlandırılacağı maliyeti ve alanı azaltmak için,” diye açıkladı Monterrosas.

 

Monterrosas, “Schema-hybrid ile çalışma ve çalışma şekliniz, işletmenin ihtiyaçlarını değiştirdi ve artık kritik ekipmanların çalışmasını sağlamak için her yerden yönetebilen ve izleyebilen daha küçük alanlarda, veri merkezlerinde ve / veya Mikro Veri Merkezlerinde büyük kapasitelerde uygulama gerektiriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.