Sağlıkta bir dönüşümün anıları

Tıp kariyeri sadece hastalıkları teşhis etmek ve doğru tedavileri sağlamak için gereken bilgiyi emmekle ilgili değildir, bundan daha fazlasıdır. Hastalarımıza karşı empati günlük hayatımıza dahil edilmelidir.

Her tıbbi konsültasyona almaya başladığım hastalara olan bu yakınlık, çünkü hastalıklar katıldığım insanların her birinin tam hikayesi olarak ortaya çıkmadı; Onlara nasıl yardım edebileceğimi bilmeme izin veren etkili bir doktor-hasta ilişkisi kurmak için onları dinlemem ve sosyoekonomik, psikolojik ve aile ortamlarını anlamam gerekiyordu.

1997’de birkaç meslektaşım tarafından muayene edilen ve sürekli tedavi gören bir hastayla karşılaştım.Ancak, patlamak üzere olan bir saatli bomba olduğu için hastalığı durmadı.

Bu meydan okumayı kabul ettiğimde korktum ama yüzleşmeye kararlıydım. Tıbbi geçmişine daldım, sosyal, ekonomik ve psikolojik koşullarını inceledim, organizasyonlar arasında bağlantılar kurdum ve hastayı kararlarımızın merkezine yerleştirmekle ilgilenen daha fazla sağlık uzmanı yaptım.

Durum karmaşıktı ama asla pes etmedik. Palyatif bakımdaki bu değişikliklerin hastanın refahında büyük farklılıklar yarattığı bir zaman geldi. Yıllar sonra ve birçok zorluktan sonra taburcu olmayı başardık, ancak hastalığını kontrol altında tutmak için sürekli izlenmeye devam etti.

O hastanın kim olduğunu ve ne rahatsızlığı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Sağlık sistemi olarak adlandırıldı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) sağlık sisteminin işlevsizliğinin yan etkilerinden muzdaripti.ULUDAĞ). Hayatımın 15 yılını ABD’nin New York şehrindeki Bellevue devlet hastanesi müdürü olarak adadığım bir meydan okuma.

Meksika ve ortak bir iyilik için

Dört yıl için, ve daha fazla Kitap şimdi benim onlar olmadan Asla gibi girişimlerle maç bana yol açan “New Amsterdam”, deneyimleri akışı “On iki hasta: Bellevue Hastanesi’nde yaşam ve ölüm” ve Serisi ile, aynı ideal teşvik eden şirketin Meksika Laboratorios Silanes, hasta için verdiğimiz kararların merkezinde ses yükseltmek için yerleştirilir ve bu şekilde bir hayat hikayesi sağlıklı yapmaya devam doktor önemi-hasta ilişkisi sevk edilmiştir.

Zaman değişti ve bu binom teknolojinin kullanımından faydalanmalı. Örneğin, doktorlar ve iki farklı koşullar ücretsiz özel bilgi bul, hastalar, aileler ve bakıcılar kapsamlı tedavi destek olacak bu videolar, makaleler ve ınfographics olarak farklı biçimlerde yanı sıra, yemek, bakım, egzersiz ve duygusal sağlığı kılavuzları olacak hastalar arasında bir buluşma noktası olarak kullanılabilir www.medpoint.com.mx teknolojisi bir platform oluşturmuştur Silanes.

Hastalar olmadan doktor olamayacağımıza dikkat edilmelidir. Kuşkusuz bize, insan bağlantılarına odaklanan ve basit bir soruyla hayal edilemezliği başaran derin dönüşümler arayışında yeni liderlik modelleri düşündürüyorlar: Meksika’da ve dünyada iyi sağlık yapmaya devam etmemize nasıl yardımcı olabilirim?

DataMéxico analiz platformuna göre, şu anda Meksika’da 904 bin doktor, hemşire ve diğer sağlık uzmanları var [1], bu zamanlarda yaptığınız büyük iş için sizi tebrik ediyorum, ancak doktor-hasta ilişkisinin insanlığın refahı için gerekli olduğuna inanıyorum.

Önceki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.