Tatil sezonunda kilo almamak için ipuçları

Bildiğimiz gibi, bu kış mevsimi birkaç kilo veya boy arttırmak için en yaygın olanlardan biridir, vücudumuz daha fazla şeker ve kalori ister (soğuktan dolayı) ve ayrıca tatiller insanların daha fazla içki tüketmesine ve klasik cümleleri söylemesine neden olur “Ocak ayında iyileşiyorum”, “gelecek yıl kendime bakıyorum”, “ve sonra spor salonuna gidiyorum”.

Bununla birlikte, bu andan itibaren partilerin tadını çıkarmaktan vazgeçmeden kendimize bakabiliriz, bu, Guadalajara Özerk Üniversitesi (UAG), Mtra’nın Beslenme Programı Direktörü tarafından açıklanmaktadır. Monserrat Rodriguez León, pişmanlık duymadan Noel yemeğinin lezzetlerini tadabilmek için paylaştığı bir dizi ipucu ile.

sakin hissetmek için 7 adım

– Belirlenen yemek saatlerini kaçırma. Bir öğünü atlamak, başka bir öğünün aşırı tüketimini telafi etmeyecektir, hatta endişenizi artırabilir, bir sonraki öğününüzün daha aç gelmesine ve büyük miktarlarda yemesine neden olabilir.

– Yemeklerinizi planlayın: zaten planlanmış bir hanınız veya partiniz varsa ve yüksek kalorili yiyecekler olacağını biliyorsanız, sizi besleyen seçenekleri seçmeye çalışın.

– Yemeği tekrar etme. Tabii ki tüm yemekleri küçük porsiyonlarda deneyebilir, özlemle kalmayın, sadece çift porsiyon istemeyin veya yemeği tekrar etmeyin, tatillerin sebebinin aileniz ve sevdiklerinizle bir arada yaşama olduğunu unutmayın.

– Kalori içmekten kaçının: çikolata ve yumruk yüksek miktarda şeker içerir, bu içeceklerin litresine ve litresine küçük bir bardak tercih edin.

– Egzersiz: evde, parkta veya spor salonunda haftada 150 dakika yapın.

– Susuz kal. Bu kış mevsiminde çok basit su istemezsiniz, ancak çay veya infüzyon tüketmeyi seçebilirsiniz.

– Ailenizin ve sevdiklerinizin şirketinde tatillerin tadını çıkarın, sağlıklı beslenmeyi ve aşırılıklardan kaçınmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.